Hana Petrova

Dott. Mag. Hana Petrova, LL.M.

Advokátka


Email icon hana.petrova@petrovalegal.cz
Phone icon +420 776 251 140
linkedin icon Linkedin

Vzdělání

Lycée Carnot Dijon - Maturitní zkouška se zaměřením na ekonomii a cizí jazyky
Université Paris 1 Panthéon-Sorbonne - Magisterský diplom v právu francouzském, postgraduální diplom v právu mezinárodním a komparativním
Università degli Studi di Firenze - Magisterský diplom v právu italském
Trinity College Dublin - Erasmus+
Pařížská advokátní škola - Osvědčení o způsobilosti k výkonu advokacie
Univerzita Karlova - LL.M. v oboru sportovní právo

Curriculum

Hana pochází z Opavy a její evropský příběh začal na česko-francouzské sekci Slovanského gymnázia v Olomouci, výchozím bodem pro její přijetí do bilaterálního programu mezi Českou republikou a Francií, který ji umožnil vystudovat celé gymnázium na Lycée Carnot v Dijonu a získat francouzskou maturitu.

Právní vzdělání následně absolvovala na Univerzitě Paris 1 Panthéon-Sorbonne, Univerzitě ve Florencii a Trinity College v Dublinu. Získala dvojitý magisterský diplom v oboru francouzského a italského práva a dále postgraduální diplom v oboru mezinárodního a komparativního práva. Po studiích Hana úspěšně složila pařížské advokátní zkoušky a byla přijata na pařížskou advokátní školu, kde absolvovala profesní přípravu na výkon advokacie a získala odbornou praxi v pařížské advokátní kanceláři, ve francouzské nadnárodní korporaci a v české advokátní kanceláři v Praze.

Poté se Hana vrátila do Prahy, kde zahájila několikaletou spolupráci s českou advokátní kanceláří, díky níž získala solidní praxi v různých oblastech českého práva. Své znalosti českého právního systému zároveň doplnila studiem LL.M. programu na Univerzitě Karlově v Praze. Hana příležitostně přednášela na seminářích Parlamentu České republiky, Evropské komise a skupiny ČEZ na různá témata ve věci srovnání české právní úpravy s právní úpravou Francie a Evropské unie.

Dnes Hana poskytuje poradenství a další právní služby společnostem i jednotlivcům, kteří si přejí podnikat v České republice. Své zkušenosti ze zahraničních právních systémů a znalost cizích jazyků ji umožňují se zaměřovat především na zahraniční klienty.

Členství v advokátních komorách

Česká advokátní komora
Pařížská advokátní komora

Jazyky

Čeština
Angličtina
Francouzština
Italština
Španělština
Ruština